Fotoğrafta Kişisel Dil Geliştirme

Fotoğraf üretmede teknik olarak temelde bir sorununuz yoksa, size özgü bir görsel anlatım dili oluşturmak istiyor ve uzun soluklu bir çalışma seyrini de göze alıyorsanız...

beyaz bir masanin üzerinde kartpostal buyuklugunde fotograflar serili, masada karsilikli oturan iki kisiyi ust acidan ve kismen goruyoruz. Alt kisma yakin oturan kisinin elinde kalem ve kagit var.

Fotoğraf üretiminin temel bilgilerine sahip olan, ancak kendine özgü bir anlatım dili oluşturmak isteyen katılımcılara yönelik olarak, kişiye özel biçimde uyguladığımız uzun soluklu bir çalışma olan Kişisel Dil Geliştirme Programına katılmayı değerlendirebilirsiniz.
Bugüne değin ortaya çıkan üretiminizi ve eğilimlerinizi değerlendirerek; mümkün ise birebir, değil ise çevrimiçi görüşmeye zaman ayırdıktan sonra, önerdiğimiz veya sizin seçtiğiniz bir konu/kavram çerçevesinde çalışmaya başlıyoruz. Kararlaştırılan konu/kavramı besleyen görsel, işitsel, yazılı kaynaklardan da yararlanarak adım adım ortaya çıkan ve her adımda değerlendirdiğimiz fotoğrafların; konu/kavramla bağdaştığına ve bir sergi ve/veya albümü kapsayacak yeterli sayıya ulaştığına ikna olduğumuzda projemizi tamamlanmış sayıyoruz.